Jesienna chandra – jak sobie z nią radzić?

By 29 września 2019MĘŻCZYŹNI

Razem z jesienią przychodzą ponure, chłodne dni. Zmrok zapada coraz szybciej i rzadziej mamy okazję zaczerpnąć promieni słonecznych. To może spowodować spadek energii i brak dobrego samopoczucia. Na szczęście jest kilka naturalnych sposobów, aby przywrócić organizmowi witalność.

Skąd bierze się jesienna chandra?

Główną przyczyną pogorszenia samopoczucia w okresie jesiennym jest niedobór słońca. Skutkiem niewystarczającej ilości pogodnych dni jest nadmiar melatoniny. Właśnie to sprawia, że czujemy się senni, przemęczeni i brak nam chęci do działania. Zmiana poziomu hormonów wpływa na stan naszego organizmu, dlatego innymi objawami chandry są też bóle głowy i problemy z koncentracją. Z takimi symptomami trudno osiągać sukcesy, być aktywnym zawodowo i towarzysko oraz tryskać energią. Są jednak metody, które mogą pomóc nam poczuć się lepiej.

Zdrowe nawyki żywieniowe

Aby nie dać się złapać jesiennej chandrze, warto zadbać o prawidłowe odżywianie. Najlepiej, jeśli będziemy spożywać co najmniej dwa ciepłe posiłki w ciągu dnia. To pomoże rozgrzać nasze ciało. Tak, jak podczas innych pór roku, należy pamiętać, aby w naszej diecie przeważały warzywa. Dla zachowania zdrowia będzie korzystniej, jeśli zrezygnujemy z żywności wysokoprzetworzonej.

Nie zapominajmy też o regularnym nawadnianiu. Na wszelki wypadek warto mieć zawsze przy sobie butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Zawiera ona cenne składniki mineralne, np. magnez i żelazo, które usprawniają funkcjonowanie naszego organizmu.

Sport to zdrowie

Jesienią nie powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej. Pomaga ona wytwarzać w naszym organizmie endorfiny, które skutecznie pomagają rozprawić się ze złym samopoczuciem.

Nowa pora roku to świetny czas, aby rozpocząć regularne uprawianie sportu. Dzięki temu nasze ciało będzie w lepszej kondycji, a nastrój poprawi się za sprawą hormonów szczęścia. Kiedy tylko to możliwe, starajmy się korzystać z pogodnych dni. Spacer w jesiennych promieniach słońca zapewni nam dawkę ruchu oraz lepszy nastrój.