Jakie są korzyści z picia wody?

By 20 sierpnia 2019MĘŻCZYŹNI

Często słyszysz, że picie wody korzystnie wpływa na zdrowie, ale nie potrafisz sobie wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje? Podpowiadamy, jakie pozytywne skutki może przynieść nawadnianie organizmu.

Wpływ na samopoczucie

W związku z tym, że ciało dorosłego człowieka składa się w ok. 60% z wody, ważne jest, aby nie pozwolić na zmniejszenie tych proporcji. Mogłoby to doprowadzić do odwodnienia, które poskutkowałoby np. bólem głowy. Regularne uzupełnianie płynów zapobiega temu oraz wpływa korzystnie na koncentrację i pomaga dotlenić organizm poprzez regulację jego temperatury. Dodatkowo picie wody poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm, przez co zapobiega zaparciom i jest pomocne podczas odchudzania.

 

Poprawa wyglądu

Woda ma pozytywny wpływ na wygląd cery i włosów. Dzięki niej skóra staje się bardziej promienna, elastyczna oraz nawilżona, co pozwoli zapobiec jej łuszczeniu. Nawadnianie sprawi, że włosy szybciej odbudują swoją strukturę i będą mocniejsze. Przyjmowanie płynów zaprocentuje również poprawą funkcjonowania nerek, które odpowiadają za oczyszczanie organizmu z toksyn oraz spowoduje polepszenie stanu Twoich mięśni, zapobiegając zakwasom.

 

Częste, regularne uzupełnianie płynów realnie wpłynie na Twoje zdrowie. Aby o nim nie zapomnieć zawsze miej przy sobie butelkę naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka, a wtedy regularne nawadnianie stanie się Twoim nawykiem.