Jak wybrać odpowiedni materac?

By 20 października 2019MĘŻCZYŹNI

Kupno materaca nie jest prostą sprawą. Żeby zapewnić sobie komfort snu i nie zaszkodzić kręgosłupowi, warto zapoznać się z produktami dostępnymi na rynku, tak aby wybór odpowiadał indywidualnym wymaganiom. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Twoje oczekiwania

Zastanów się, jakie masz oczekiwania wobec nowego materaca. Czy miewasz problem ze snem, czy raczej Twoją zmorą są bóle pleców? W sklepach wybór jest bardzo duży, ale nie wszystkie produkty będą odpowiednie dla każdego. Właśnie dlatego tak istotne jest określenie indywidualnych preferencji.

Jeśli marzysz o materacu, który będzie wyjątkowo miękki lub bardzo twardy, musisz liczyć się z tym, że nie będzie to najzdrowsze dla Twojego kręgosłupa. Na wybór twardości w sporej mierze będzie miała wpływ waga Twojego ciała.

Na rynku dostępne są materace sprężynowe, wysokoelastyczne, lateksowe i termoelastyczne. Jeżeli borykasz się z bólami kręgosłupa i nie pozwala Ci to spać, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie zakup materaca ortopedycznego.

Zalety materacy leczniczych

Niewątpliwą zaletą takich produktów jest fakt, że dopasowują się do ciała i jego krzywizn. Dzięki temu kręgosłup oraz stawy są odciążone, a to z kolei pomaga w ich regeneracji i powrocie do lepszej formy. Sen będzie o wiele bardziej komfortowy, jeśli bóle zostaną zniwelowane, a zapewni to oczywiście odpowiednie podparcie całego ciała przez dobrze dobrany materac.

Nie należy zapominać o nawodnieniu organizmu zarówno przed snem, jak i zaraz po przebudzeniu. Kładąc się spać na swoim nowym materacu nie zapomnij położyć obok łóżka butelki naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka. Dzięki temu, zaraz po przebudzeniu będziesz mógł ugasić pragnienie.