Jak walczyć z przepracowaniem?

By 23 września 2019MĘŻCZYŹNI

Obecnie żyjemy w szybkim tempie. Zabiegani między pracą a domem z trudem godzimy wszystkie obowiązki. Przepracowanie często sprawia, że stajemy się osowiali i brakuje nam energii do podejmowania nowych inicjatyw czy wyzwań. Jeśli masz podobne problemy, poznaj kilka prostych sposobów, jak mieć więcej chęci do działania.

Przyczyna braku energii

Zbyt wiele zajęć powoduje, że brak Ci czasu, aby zadbać o siebie? Ułóż plan dnia, a następnie zastanów się, czy wszystkie zadania, które masz wykonać, są konieczne. Być może okaże się, że z niektórych możesz zrezygnować bez szkody dla siebie i innych. Trzymaj się ustalonego harmonogramu, a wtedy będzie Ci łatwiej znaleźć wolną chwilę.

Zadbaj o zdrowie

Przyczyną spadku formy może być też niezdrowy tryb życia. Zła dieta, używki i odwodnienie organizmu często prowadzą do napadów bólu głowy oraz uczucia senności. Postaraj się układać swój jadłospis tak, aby ograniczyć żywność wysokoprztworzoną i tłuste oraz ciężkie potrawy. Zadbaj też o nawadnianie! Regularne picie naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka, pomoże Ci orzeźwić organizm i zapobiec odwodnieniu.

Pomocna w odzyskaniu pokładów energii będzie też aktywność fizyczna. Uprawianie sportu sprawia, że wydzielane są endorfiny, które są zwane hormonami szczęścia. Oprócz tego zadbaj o dobry sen. Dzięki temu organizm dostanie czas na regenerację.

Stosując się do powyższych rad masz szansę na powrót do lepszej formy. Zyskasz spore pokłady energii, a Twój organizm z pewnością będzie zdrowszy.