Jak spędzić wakacje aktywnie?

By 12 czerwca 2019MĘŻCZYŹNI

Planujesz leniwe wakacje, ale nie chcesz całkowicie rezygnować z ruchu? A może w Twoich urlopowych planach nie zabraknie sportu, jednak chcesz wykorzystać każdą okazję do tego, by jeszcze więcej się ruszać? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Wcale nie musisz się przemęczać, by Twój wypoczynek był bardziej aktywny. Czasami wystarczy kilka małych kroków, by coś zmienić. Nie musisz spędzać całych wakacji na bieżni, by szybciej poprawić zarówno kondycję, jak i wygląd sylwetki.

Licz kroki

W czasie zwiedzania nie pędź od jednego zabytku do drugiego, zwłaszcza jeśli są z Tobą dzieci. Dla zwiększenia dynamiki wystarczy, że postawisz sobie za cel zrobienie jak największej ilości kroków. Zamiast podróżować samochodem lub komunikacją miejską, może warto się przespacerować? Zwłaszcza jeśli dana atrakcja jest dość niedaleko. Zwiedzanie pieszo pozwoli spalić nawet 300 kalorii! Aby się zmobilizować i czerpać z tego przyjemność, warto zainstalować w telefonie licznik kroków, który wskaże zarówno przebyty dystans, jak i spalone kalorie. Pobijanie kolejnych rekordów przyniesie sporo frajdy.

Miasto można zwiedzać także na rowerze. Z kolei, jeśli w czasie wakacji będziemy spędzać czas w górach, wybierzmy trudniejszy lub dłuższy niż dotąd szlak. Każdy ruch jest w cenie!

Poznaj miejscowe siłownie

Jeśli nie chcesz zaniedbać wypracowanych w ciągu całego roku efektów, warto sprawdzić, czy w okolicy, w której wypoczywasz, znajduje się jakiś klub fitness. Bardzo często pierwsze wejście do takiej placówki jest darmowe, więc dlaczego nie skorzystać?

Zawsze możesz też uwzględnić w swoim planie odpoczynku czas  przeznaczony na sport na świeżym powietrzu lub wykorzystać siłownię zewnętrzną. Obecnie w coraz większej ilości parków ją znajdziesz. Najlepiej zrobić to rano, kiedy inni jeszcze śpią. W ten sposób nie będziesz musiał wybierać: ćwiczenia, czy czas wspólnie spędzony z rodziną lub przyjaciółmi? Spokojnie poświęcisz też pozostałą część dnia na relaks bez żadnych wyrzutów sumienia.

Wakacje to również doskonały czas, by poznać nowe formy aktywności, np. jazdę na rolkach, wspinaczkę czy liczne sporty wodne. Dobra pogoda sprzyja ruchowi i odkryciu kolejnej pasji. Dynamiczny urlop pozwoli na wypoczynek i powrót do pracy z większą energią. Niezależnie od tego, co wybierzesz, miej na uwadze prawidłowe nawodnienie. Z butelką schłodzonej Muszynianki każdy wysiłek będzie przyjemniejszy. Na dodatek dostarczy ona ciału niezbędnych składników mineralnych.