Jak przygotować się do wakacyjnych aktywności?

By 16 lipca 2019MĘŻCZYŹNI

Wakacje to czas, w którym będzie wiele okazji do podjęcia różnego rodzaju aktywności. Pośród nich znajdują się między innymi kajaki, wycieczki rowerowe czy wypady w góry. Jednak, aby wspomniane sporty nie wiązały się z bólem i kontuzjami, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie.

Spływ kajakowy

Wiosłowanie przez kilka godzin może być naprawdę męczące. Zazwyczaj prowadzi do nadwyrężonych rąk. Dlatego warto nieco wcześniej pomyśleć nad przygotowaniem organizmu. Pomogą nam w tym między innymi ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion i barków, wśród nich znajduje się gimnastyka z ciężarkami i używanie ergometru wioślarskiego, który symuluje pływanie kajakiem. Postawmy też na ćwiczenia stabilizujące mięśnie tułowia, które na pewno przydadzą nam się na chwiejnym kajaku.

Wycieczka rowerowa

Długotrwała jazda na rowerze może prowadzić do powstania zakwasów. Dlatego przed wybraniem się na wymagającą przejażdżkę rowerową, warto się do tego odpowiednio przygotować. Koniecznie dopasujmy też parametry roweru pod nas. Niech sprzęt będzie dobrany do indywidualnych potrzeb oraz powierzchni, po której będziemy jeździć. Ćwiczmy mięśnie ud wyruszając na krótkie dystanse, a w razie niepogody korzystając z rowerka stacjonarnego. Zajęcia takie jak spinning poprawią wytrzymałość i wydolność organizm. Zaleca się, aby tempo długich tras umożliwiało rozmowę z druga osobą.

Górskie szklaki

Zwiedzanie górskich szlaków wymaga więcej sprawności niż spacery w parku. Dlatego musimy się do nich odpowiednio przygotować. Jak wesprzeć swój organizm? Ważna jest wytrzymałość mięśni przodu uda, pośladków i łydek. Na nich powinniśmy skupić się w czasie treningu. Zwiększajmy też stopniowo intensywność naszych spacerów, by przygotować organizm do wzmożonego wysiłku. Na siłowni poszukajmy schodów treningowych, które doskonale sprawdzą się w ćwiczeniach schodzenia w górę i w dół. Używajmy schodów zamiast windy. Wzmocnijmy też mięśnie pleców i klatki piersiowej.

Pamiętajmy, by bez względu na rodzaj wybranej aktywności nawadniać się, pomoże nam w tym Muszynianka. Kajaki, rowery, piesze wycieczki, to doskonały sposób na spędzanie czasu, a jeśli przez cały rok jesteśmy aktywni nie potrzeba bardzo wielu przygotowań.