Jak pić więcej wody?

By 20 sierpnia 2019MĘŻCZYŹNI

Powszechnie uważa się, że dorosły, zdrowy mężczyzna powinien pić 2,5 litra płynów dziennie. Z pewnością też o tym słyszałeś. Jeśli sądzisz, że to dużo, przeczytaj poniższy tekst, w którym podpowiadamy, jak w prosty sposób zwiększyć ilość wypijanej wody.

Metoda małych kroków

Jeśli już zdecydowałeś, że powinieneś zadbać o nawodnienie organizmu, postaraj się stopniowo zwiększać ilość spożywanych płynów. Możesz zacząć od jednego litra dziennie przez pierwszy tydzień, a w kolejnych tygodniach pić o pół litra więcej, aż 2,5 nie będzie dla Ciebie problemem. Dzięki metodzie małych kroków wyrobisz sobie nawyk picia wody i stanie się to dla Ciebie regularną czynnością.

Lepiej ze szklanki

Staraj się pić wodę ze szklanki lub kubka, zamiast prosto z butelki. W ten sposób będziesz miał wrażenie, że wody ubywa znacznie szybciej. Używanie szklanki pozwoli Ci też na kontrolowanie ilości spożywanej wody. Pamiętaj, że lepiej pić małymi łykami, niż zmuszać się do osuszenia całego kubka na raz.

Cały czas przy Tobie

Najlepiej nie rozstawaj się z wodą przez cały dzień. Dzięki temu będziesz mógł po nią sięgnąć w każdej chwili. Zasypiając, postaw przy łóżku butelkę naturalnej wody mineralnej Muszynianka, aby napić się jej zaraz po przebudzeniu i dodać sobie energii na resztę dnia.

Możesz być pewny, że zastąpienie słodkich, niezdrowych napoi wodą pozytywnie wpłynie na Twój stan zdrowia. Podejmij się tego wyzwania, a z pewnością zauważysz zmiany w swoim ciele. Akademia Zdrowia Muszynianki trzyma za Ciebie kciuki!