Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

By 2 sierpnia 2018MĘŻCZYŹNI

Aby zachować dobre samopoczucie powinniśmy dbać o swoją dietę, aby tak było warto do swojego życia wprowadzić nawyk picia wody z cytryną.

Picie wody z cytryną, to nawyk, który przyniesie nam liczne korzyści. Spożywanie wody z cytryną przyspiesza metabolizm, dodaje energii oraz pomaga oczyścić organizm. Szklanka wody z cytryną wpływa pozytywnie na trawienie, cytryna w sposób naturalny stymuluje produkcję żółci. Cytryna pomaga też w przypadku zgagi, niestrawności oraz wzdęć. Cytryna stanowi również źródło potasu, pierwiastku wspierającego pracę serca oraz pozytywnie wpływa na działanie układu nerwowego. Może pomóc nam też, gdy mamy problemy z nieświeżym oddechem, zawarte w niej olejki eteryczne łagodzą bóle zębów i stany zapalne dziąseł. Witamina C pochodząca z cytryny wspomaga też układ odpornościowy w walce z wirusami. To nie koniec, w cytrynie zawarte są antyoksydanty, które poprawiają kondycję skóry. Wodę z cytryną powinny pić również osoby odchudzające się, za sprawą błonnika pektynowego cytryna wspiera pracę żołądka.

Wodę z cytryną warto wypić tuż po przebudzeniu. Dzięki temu nie tylko uzupełnimy braki wody, którą wypociliśmy w nocy, ale i pobudzimy układ trawienny do działania. Pozytywnie wpłynie to również na wydalanie toksyn z naszego organizmu. Taka mieszanka pozwoli też zneutralizować kwaśne produkty przemiany materii, zakwaszenie organizmu może być zaś przyczyną ciągłego zmęczenia, bólu głowy, apatii i złego samopoczucia. Woda z cytryną korzystnie wpływa również na wątrobę. Z kolei zawarty w cytrynie potas oraz flawonoidy obniżają ciśnienie krwi. Co ciekawe pozytywnie wpływa również na wygląd naszej skóry, zawarte w niej antyoksydanty pomagają zmniejszać wypryski. Ostatnie badania wskazują także, że sok z cytryny może spłycić zmarszczki. Cytryna stanowi również doskonały dodatek dla wody mineralnej. Dlatego śmiało możemy dodać ją do Muszynianki.