Nie za zimno, lecz w sam raz!

By 3 stycznia 2019Bez kategorii

Zima dogoniła nas w pełni, świąteczny klimat i spotkania z bliskim stają się powoli miłym wspomnieniem, ale na wiosnę musimy jeszcze poczekać. Zmarzluchy muszą czekać aż do marca, a co za tym idzie, warto, aby był to czas spędzony w ciepłych ubraniach. Jak ubierać się w zimowe dni?

Długie swetry

Nic tak nie sprawdza się w śnieżny dzień, jak długi miękki sweter, który w dodatku dobrze wygląda. Grube wełniane sploty zatrzymują ciepło. Wbrew stereotypom możesz go łączyć z wieloma rzeczami. Dobrze sprawdzi się z kozakami za kolano, a także z jeansem. Tej zimy królują swetry z lekko wyciętymi plecami. Bardzo popularne stały się także wszelkiego rodzaju narzutki z frędzlami czy pomponikami, koniecznie wełnianymi!

Golfy
Już nikogo nie zdziwi długi wełniany golf w chłodny wieczór, który sprawdza się podwójnie, ogrzewa i wspiera zimowy szalik. Golf możesz założyć wszędzie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółkami czy na zakupy do warzywniaka. Bardzo dobrze sprawdzi się też pod firmową marynarką.

Puchowe kurtki
Niegdyś futurystyczne elementy garderoby nie wyglądały dobrze na naszych ulicach, obecnie coraz częściej na nie wkraczają. Nikogo już nie dziwi srebrna kurtka o opływowym kształcie, która wcale nie musi przypominać narciarki, ale lśni. To już pewne – tej zimy płaszcze zamieniamy na ciepły puch, który będzie dla nas ocaleniem pośród zimnych powiewów.

Coś na głowę
Nie musimy tłumaczyć, że przy ujemnych temperaturach trzeba zadbać także o odpowiednie nakrycie głowy. W tym sezonie warto postawić na kapelusz, który występuje pod różnymi postaciami – od mniej po bardziej cylindryczne kształty. Jeśli zima nie rozpieszcza, a Ty cierpisz na częsty brak ciepła, zainwestuj po prostu w czapkę z pomponem lub z futerkiem. Ta pierwsza już od dawna nie stanowi obciachu.