Co zabrać na wyjazd?

By 12 września 2018Bez kategorii

Chociaż wakacje już za nami, wiele osób ma przed sobą jeszcze wakacyjne wojaże, zwłaszcza te związane z górami. Dzisiaj doradzimy, na co należy zwrócić uwagę i co koniecznie należy mieć w plecaku podczas wyjazdu.

Nie przesadzaj

Jeśli jedziemy z plecakiem i zamierzamy się przemieszczać, to szczególnie istotne jest to, by się nie przeciążać, dlatego im mniej, tym lepiej, nie przesadźmy jednak w drugą stronę. Warto zabrać ze sobą niezbędne rzeczy. Jesień to kapryśna pora roku, dlatego warto mieć ze sobą coś cieplejszego oraz płaszcz przeciwdeszczowy, który przyda się szczególnie podczas górskich wędrówek.

Przydadzą się również mokre chusteczki, które zapewnią nam szybkie odświeżenie, nie zaszkodzi też posiadanie żelu antybakteryjnego oraz suchego szamponu. Wszystko to pozwoli poczuć nam się świeżo. Warto zabrać ze sobą także czapkę z daszkiem oraz okulary przeciwsłoneczne, które znacznie umilą nam wędrówkę.

Nie zapomnij oczywiście również o właściwych butach, czy ubiorze w postaci spodni, najlepiej odsuwanych, takich, z których w jednej chwili możemy zrobić krótkie spodenki, przy zmieniających się warunkach to ważne. Dobrze by były też wykonane z tworzyw, które szybko wysychają, ubiór powinien być wygodny i nie krępować ruchów. Pamiętajmy też o odpowiednim nawodnieniu, na górskie wędrówki poleca się Muszynianka. W góry warto zabrać kanapki z pieczywa pełnoziarnistego, z serem i warzywami, a zastrzyk energetyczny zapewnią nam banany, suche przekąski i czekolada. Nie zapomnijmy też o zapasie wody, by nie nabawić się odwodnienia. Przydać może się też apteczka, w której powinien znaleźć się bandaż elastyczny, plaster i woda utleniona. Konieczny jest też oczywiście wygodny plecak, dostosowany wielkością do długości wycieczki.