Apliakcje przydatne na siłowni

By 18 października 2018Bez kategorii

Chodzisz na siłownię i szukasz aplikacji, która nieco uporządkuje twój trening, oto kilka naszych propozycji.

Aplikacje fitness pomagają trzymać się ustalonego planu treningu, a przy tym monitorują parametry naszego organizmu. Dla niektórych aplikacje stają się odpowiednikiem trenera personalnego. Co prawda program nie może się równać wiedzą z instruktorem, ale jeśli ktoś chce ćwiczyć rekreacyjnie, to dobre rozwiązanie. Zazwyczaj w aplikacji znajdziemy setki ćwiczeń, na różne partie ciała, wraz z opisami i ilustracjami. Dzięki nim każdego dnia otrzymamy gotowy zestaw ćwiczeń i określony schemat treningowy. Nie musimy więc martwić się o konieczność samodzielnego układania planu treningowego.

Workout Trainer

Jedna z najlepszych i najbardziej popularnych aplikacji w kategorii fitness to „Workout Trainer”. Aplikacja zawiera setki ćwiczeń, które pokazywane są krok po kroku przez profesjonalnych trenerów. Dodatkowo wzbogacono je o komentarz audio w którym trenerzy instruują nas, ale i aktywizują oraz zachęcają do większego wysiłku. Możemy wybrać cel, na którym chcemy się skupić, może być to zrzucenie wagi, lepsze wyniki w bieganiu a może praktykowanie jogi.

MyFitnessPal

„MyFitnessPal” to aplikacja, która cieszy się sporą popularnością. Dedykowana jest przede wszystkim osobom, które chcą schudnąć. Podstawową jej funkcją jest liczenie kalorii. Przy jej pomocy możemy sprawdzić też ilość białka, tłuszczu czy węglowodanów i błonnika zawartego w poszczególnych produktach. Umożliwia też dostęp do ćwiczeń wzmacniających i kondycyjnych oraz śledzi postępy w walce z dodatkowymi kilogramami. Aplikacja posiada rozbudowany licznik kalorii, możemy ustawić ilość kilogramów, których chcemy pozbyć się każdego tygodnia. Dzięki temu program zbilansuje naszą dietę i sprawdzi czy zawiera ona odpowiednią liczbę mikroskładników i witamin.

FitWoman, FitMan

Kolejne aplikacje to programy dedykowane specjalnie dla każdej z płci. Ponieważ kobiety i mężczyźni różnią się od siebie i potrzebują różnych zestawów ćwiczeń. Prezentują więc treści opracowane z myślą o konkretnej płci. Aplikacja ta ma działać jak trener personalny, dobiera ćwiczenia, określa przerwy, liczy statystyki i przypomina o treningach. Ćwiczenia są dokładnie zaprezentowane poprzez opisy i animacje. Dzięki temu wiemy jak je wykonać. Dostępne są trzy kategorie trudności.

7 minutowe ćwiczenia

To program dedykowany osobom, które mają mało czasu, a chcą popracować nad swoją kondycją i sprawnością. Trening opiera się na HICT intensywnym treningu kondycyjnym, uchodzi on za najbardziej bezpieczny, skuteczny i wydajny sposób na poprawę sprawności mięśniowo – oddechowej. Każdy zestaw składa się 12 ćwiczeń po 30 sekund. Następnie 10 sekund przerwy. Czas treningu możemy dostosować do własnych możliwości. Potrzebne będą nam tylko ściana i krzesło.

HIIT

To program do gubienia zbędnych kilogramów. Aplikacja proponuje nam trening interwałowy, stanowiący jeden z najefektywniejszych treningów w czasie których spalane są największe ilości tkanki tłuszczowej. Krótkie okresy bardzo intensywnego wysiłku są przeplatane z okresowo umiarkowanym wysiłkiem. Podczas treningu interwałowego spalane jest do trzech razy więcej tkanki tłuszczowej w czasie krótszym o połowę i przy mniejszym wysiłku energetycznym. Harmonogram ćwiczeń został przygotowany na 30 dni, a jeden trening trwa około 15-20 minut. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą efektywnie spalić zbędne kilogramy.