Akcesoria dla aktywnych

By 11 kwietnia 2019Bez kategorii

Jesteś aktywną osobą? Trenujesz regularnie? W takim razie sprawdź, w co możesz się wyposażyć, aby ułatwić sobie trening.

Ćwiczyć można z różnych powodów, czy to ze względu na chęć zrzucenia dodatkowych kilogramów, czy z powodu zachowania dobrej kondycji. Jednak bez względu na powód, warto zapoznać się z listą gadżetów, które są dostępne dla sportowców.

Jeśli uprawiasz sport w terenie pamiętaj o tym, by zadbać o swoje bezpieczeństwo, jeśli uprawiasz aktywność po zmroku koniecznie zaopatrz się w elementy odblaskowe, które sprawią, że będziesz dobrze widoczny. W grę w chodzi kamizelka odblaskowa czy opaski. Warto zakupić też oświetlenie, mowa o czołówce, która nie utrudnia ruchów, sprawi też, że będą widzieli cię kierowcy. W sklepach dostępne są nie tylko tradycyjne czołówki, ale i funkcjonalne oświetlenie na buty. Zapewniają one bezpieczeństwo i wygodę. Warto też zaopatrzyć się w maski antysmogowe, smog jest niewidoczny, ale wpływa negatywnie na nasze zdrowie, więc jeśli chcesz ćwiczyć na zewnątrz nie zapominaj o masce.

Postaw na wygodę, w czasie treningu nic nie powinno nam przeszkadzać. Strój sportowy powinien być wygodny, jednak nie zawsze pozwala nam na przetrzymywanie takich rzeczy jak telefon, portfel czy klucze. A przecież trudno bez nich wyjść z domu. Rozwiązaniem są opaski na ramię i pasy na biodra, tam umieścimy najważniejsze przedmioty. Zapewniają one komfort, jednocześnie są praktyczne. Niektóre pasy posiadają miejsce na bidon. Jeśli nie wyobrażamy sobie treningu bez muzyki, to równie istotne będą słuchawki. Plątające się kable mogą nam jednak utrudnić trening, dlatego warto postawić na bezprzewodowe słuchawki.

Jeśli biegając odkrywamy nowe rejony, to warto zakupić GPS, co prawda możemy skorzystać z nawigacji w telefonie, ale pochłania ona sporo energii, co wpływa na szybsze wyładowanie się baterii telefonu. Warto więc może kupić urządzenie stworzone do nawigacji, baterie są znacznie wydajniejsze, urządzenia takie są też wyposażone w praktyczne funkcje, które przydadzą się podczas wycieczek.

Warto mierzyć swoje postępy, jest to motywujące, podobnie jak przekraczanie granic i dobre wyniki. Aby je mierzyć potrzebny jest odpowiedni sprzęt. W monitorowaniu efektów pomoże pulsomierz i krokomierz. Występują one w postaci wygodnych opasek lub zegarków. Gadżety takie zliczają kroki, mierzą tętno, określają pokonany dystans, w dowolnym momencie możemy przeanalizować efekt naszych treningów. Możemy je też sparować z naszymi telefonami. Nie zapomnijmy też o wadze, która wskaże nie tylko masę ciała, ale i udział kości, mięśni, wody czy tkanki tłuszczowej.

Podczas treningu nie zapomnijmy o odpowiednim nawodnieniu.