Z czego wynika brak postępów na siłowni?

By 11 maja 2018SPORTOWCY

Regularnie trenujesz, ale nie widzisz postępów w przyroście masy lub swojej sprawności? Z czego może to wynikać i jak to zmienić?

Nie dajesz z siebie wszystkiego

Może wydawać się to dość prozaiczną przyczyną, a jednak wiele osób, które chodzą na siłownię, zamiast skupić się na dokładnym wykonaniu treningu, rozprasza się telefonem, czy to poprzez udzielanie się na serwisach społecznościowych, czy też robienie zdjęć. Dlatego telefon o ile to możliwe warto zostawić w szatni, po to, by na siłowni dać z siebie wszystko i ćwiczyć dokładnie.

Nie masz planu

To kolejny z powodów, jeśli nie mamy opracowanego planu treningowego, to nasz wysiłek nie przyniesie wymiernych efektów. Dlatego warto wiedzieć, po co idziemy na siłownię i trzymać się planu, realizując go krok po kroku. W przeciwnym razie trening będzie niepełny i może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Plan możemy zbudować na podstawie znajdujących się w internecie wskazówek, a jeśli zależy nam na dostosowaniu treningu do naszych indywidualnych zapotrzebowań, warto skontaktować się z trenerem personalnym, który uwzględni nasze możliwości.

Bądź ambitny

Plan i zaangażowanie to połowa sukcesu istotna jest także świadomość celu oraz ambicja. Nie należy przesadzać z treningiem, na przykład dobierając zbyt ciężkie ciężary, jednak nie zapominajmy również o tym, by wraz z czasem zmieniać trening zwiększając na przykład ilość powtórzeń czy wagę obciążeń. W przeciwnym razie nie będziemy się rozwijać, dlatego, gdy organizm się przyzwyczai, należy zmienić serię ćwiczeń.

Za dużo ćwiczysz

Może nie brzmi to na pierwszy rzut oka logicznie, a jednak tak jest. Aby mięśnie mogły rosnąć i powiększać się musisz dać swojemu ciału czas na regenerację. Dlatego właśnie ciężkie treningi mogą nie przynieść skutków, jeśli nie dasz swojemu ciału czasu na relaks. Równie istotne jest zapewnienie naszemu organizmowi odpowiedniej diety, która koniecznie musi wspierać trening. Ustalmy więc jadłospis i skupmy się na bilansie kalorycznym.

Pamiętaj – jeśli nie widzisz efektów treningów, nie bój się wprowadzić zmian w życie, nie masz nic do stracenia.