Przygotuj formę na wiosnę!

By 10 marca 2019SPORTOWCY

Wiosna coraz bliżej, dla niektórych zła pogoda nie była powodem do zaprzestania treningów, jednak ci, którzy sobie odpuścili będą mieli teraz okazję do nadrobienia zaległości. 

Wiosna kojarzy się ze słońcem i coraz lepszą pogodą. Nic dziwnego, że wiele z nas decyduje się na powrót do treningów. Wizja pokazania swojego ciała na plaży dodatkowo nas motywuje. Chociaż najlepiej ćwiczyć przez cały rok, nie zawsze nam się to udaje. Jak możemy wrócić do formy?

Wyznacz cel

Po pierwsze obierz cel, czy ma to być płaski brzuch, jędrna pupa, a może mocne nogi? Zgodnie z tym ustalimy także rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Następnie warto rozpisać treningi, które pozwolą nam tego dokonać. Znajdźmy miejsce na ćwiczenia, czy to w domu, w klubie fitness, a może na świeżym powietrzu. Nie trać motywacji, na początku może być trudno, ale będzie coraz lżej, zawsze znajdzie się mnóstwo wymówek, ale pamiętaj, że efekty same się nie zrobią. Dlatego im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni plan działania, jeśli ustawisz sobie poprzeczkę zbyt wysoko może cię to zniechęcić, aby zyskać zapał do pracy warto postawić na metodę małych kroków, podchodząc do celów zadaniowo. Intensywność zwiększajmy stopniowo, im więcej treningów tym szybszy efekt, ale nie przesadźmy. Jeśli motywują nas wspólne treningi znajdźmy grupę wsparcia. Warto też skorzystać z rad osób bardziej doświadczonych, które mogą służyć nam radą i inspiracją. Zadbajmy o właściwy strój, niech będzie dopasowany do formy aktywności, którą wykonujemy, najważniejsze, aby ubranie było oddychające i nie krępowało ruchów.

Dieta

Kolejny element to odżywianie. Warto pomyśleć o ograniczeniu spożywania żywności, która zawiera duże ilości cukru i żywności przetworzonej. Za to niech nie zabraknie świeżych owoców i warzyw, które powinny być stałym elementem naszego jadłospisu. Nieodłącznym elementem powinna być też woda mineralna – nie zapomnij o sięganiu po Muszyniankę. Niech dieta dostarcza nam makroskładników i węglowodanów złożonych. Postawmy na kaszę jaglaną, białko, chude mięso, jaja, ryby, tłuszcze, orzechy, oliwę i łososia. Zadbaj o regularność posiłków, dzięki temu ograniczysz chęć podjadania.