Jaką dyscyplinę warto uprawiać latem?

By 24 lipca 2020SPORTOWCY

Lato to nie tylko czas odpoczynku i cudownej pogody. W wakacje chętniej uprawiamy różnego rodzaju sporty. Bezchmurne niebo i długie dnie zachęcają nas do aktywności na świeżym powietrzu. Jakie sporty wybrać latem?

Jazda na rolkach

Jeżeli chcesz schudnąć i wymodelować nogi postaw na rolki! To sport idealny dla osób żyjących w mieście. Godzina intensywnej jazdy na rolkach to aż 600 kalorii mniej. Jeżdżąc na rolkach, dodatkowo wyrzeźbisz uda i pośladki. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą poprawić sylwetkę w przyjemny sposób.

Aerobik na świeżym powietrzu

Jest to zestaw ćwiczeń wykonywanych w rytm muzyki. Mogą być one zarówno ruchowe, jak i siłowe. System treningu opiera się na intensywnej wymianie tlenowej. W trakcie ćwiczeń tętno wzrasta do poziomu 60-70 proc. maksymalnego tętna, dzięki czemu wymiana tlenowa następuje na wysokim poziomie.

Badminton

To propozycja dla osób w każdym wieku, idealna forma aktywności dla całej rodziny. To gra dwu- lub cztero- osobowa, która polega na przebijaniu lotki rakietką. To sposób na przyjemne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Wakeboarding

Sport wodny dla osób kochających adrenalinę. Polega na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągniętej przez łódź lub za pomocą wyciągnika. Chodzi o to, by jak najdłużej utrzymać się na desce i nie wpaść do wody.

Siłownie zewnętrzne

Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów siłowych, latem warto skorzystać z miejskich siłowni zewnętrznych. Znajdziesz na nich duży wybór sprzętów przeznaczony do treningu każdej grupy mięśniowej. Korzystanie z nich jest całkowicie darmowe!

Jazda na rowerze

To jedna z najprzyjemniejszych aktywności. Jest dobra nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu. Jazda jednośladem usprawnia układ krążenia, mięśniowy i oddechowy.

Jaki sport letni wybrać dla siebie?

Najważniejsze, by sport był dopasowany do naszych możliwości, a treningi sprawiały nam czystą przyjemność. Należy wziąć pod uwagę własną kondycję, stan zdrowia i zainteresowania.

Pamiętaj, że podczas wysiłku bardzo ważne jest nawadnianie, dlatego miej przy sobie zawsze butelkę Muszynianki.