Jak zadbać o kondycję fizyczną w zimie?

By 27 grudnia 2019SPORTOWCY

Zima to pora roku, podczas której wiele osób się rozleniwia. Zamiast wyjść pobiegać w parku, wolimy oglądać seriale z kubkiem gorącego kakao. Rzeczywiście, przykładowe bieganie, nie jest najbezpieczniejsze, kiedy chodniki są oblodzone i śliskie. Jednak jest wiele innych aktywności, które mogą być świetną rozrywką przynoszącą korzyści zdrowotne.

Spróbuj sportów zimowych!

Jeśli tylko nie mieszkasz w centrum dużego miasta, możesz spróbować jazdy na biegówkach. To świetna alternatywa dla nart i snowboardu, ponieważ nie potrzebujesz stoku i możesz uprawiać ten sport nawet na płaskim terenie. Być może w Twojej okolicy znajdują się nawet trasy biegowe. Sprawdź koniecznie! Regularny trening wzmocni nie tylko mięśnie nóg, ale też ramion.

Spróbuj też jazdy na łyżwach! W zimowych miesiącach lodowiska można znaleźć wszędzie, nie tylko w największych miastach. Zimowy odpowiednik jazdy na rolkach jest też świetnym sposobem na wyjście ze znajomymi. Wspólne wyjście na łyżwy może być dla Ciebie i Twoich przyjaciół świetną rozrywką.

Odżywianie i nawadnianie

Nie zapominaj o zdrowym jedzeniu. Co prawda, w okresie świątecznym i podczas rodzinnych spotkań, nie warto liczyć kalorii, jednak w pozostałe dni staraj się przestrzegać podstawowych zasad właściwego odżywiania. Unikaj ciężkostrawnych potraw i żywności wysokoprzetworzonej, ale staraj się używać w kuchni jak największej ilości przypraw, które pomogą Ci zachować odporność organizmu.

Zadbaj też o nawadnianie. Regularne picie naturalnej wody mineralnej, takiej jak Muszynianka, pomoże Ci zapobiec niechcianym skutkom odwodnienia organizmu. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich aktywnych fizycznie osób.