Crossfit – trenuj jak żołnierz

By 1 października 2019SPORTOWCY

Ćwiczenia crossfit zostały wymyślone w latach 90-tych i zanim zyskały popularność, jaką mają obecnie, były wykorzystywane jako trening służb mundurowych w Stanach Zjednoczonych. Jest to bardzo intensywną aktywnością, ale także wyjątkowo efektywną, ponieważ uruchamia większość partii mięśniowych na całym ciele. Dla osób chcących spróbować czegoś nowego, to z pewnością będzie ciekawe doświadczenie.

Dla kogo?

Ze względu na to, że zajęcia crossfit polegają na wykonywaniu ćwiczeń z dużą intensywnością, pomagają szybko spalać tkankę tłuszczową. Dlatego osoby, które chcą się odchudzać z pewnością będą zadowolone z efektów ćwiczeń.

Ten rodzaj aktywności ma formę treningu cardio, który pomaga poprawić wydolność organizmu wpływając na układ oddechowo-krążeniowy poprzez zwiększenie pojemności płuc. Ludzie borykający się ze skutkami przemęczenia, takimi jak senność lub brak energii, także mają szansę odnaleźć w crossficie receptę na wspomniane dolegliwości. Dodatkowo regularne uczęszczanie na zajęcia (najlepiej 3-5 razy w tygodniu) pomoże wyraźnie wysmuklić sylwetkę.

Wady treningu

Crossfit opiera się na jak najszybszym wykonywaniu ćwiczeń, dlatego cechuje się też wysokim ryzykiem wystąpienia urazów. Z tego powodu osoby, które w przeszłości doznały kontuzji są szczególnie narażone na ich odnowienie. Właśnie dlatego każdy, kto chce zacząć swoją przygodę z tą aktywnością , powinien to zrobić w renomowanym klubie pod okiem profesjonalistów. Dobry trener z pewnością będzie potrafił dopasować trening do potrzeb swojego podopiecznego.

Rozpoczynając treningi , należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu. Podczas intensywnego wysiłku organizm traci sporo wody, dlatego aby ją uzupełnić dobrze jest zabrać ze sobą butelkę Muszynianki, która zawiera cenne składniki mineralne, takie jak magnez, wapń i żelazo. Dzięki temu picie jej korzystnie wpłynie na regenerację po wysiłku fizycznym.