Aktywna wiosna

By 5 kwietnia 2019SPORTOWCY

Ulice powoli zielenieją, za oknem robi się coraz cieplej i przyjemniej. To doskonały czas na to, by rozpocząć nowe aktywności sportowe.

Solo
Jeśli jesteś typem osoby ćwiczącej w samotności, to znajdzie się dla Ciebie sporo propozycji. Rower to pierwsza z nich, gdyż wiosna jest idealnym czasem na to, by wrócić do dwukołowego przyjaciela. Możemy zarówno dojeżdżać nim do pracy, jak i wybrać się na weekendową wycieczkę. W Polsce znajdziemy mnóstwo przyjemnych tras rowerowych, aby lepiej je poznać, warto zakupić przewodnik rowerowy.

Inną opcją, choć trochę krótszą pod względem dystansu, jest deskorolka, rolki lub hulajnoga. Są one zazwyczaj tańsze niż rower i również pozwolą na spędzenie wielu przyjemnych godzin ruchu na świeżym powietrzu.

Kolejną propozycją jest tradycyjne bieganie, które nie wymaga specjalistycznego sprzętu, choć warto zainwestować w odpowiednie buty i wygodny strój. Biegać można w zasadzie wszędzie. Coraz częściej w przestrzeni miejskiej spotykamy również siłownie na świeżym powietrzu. Znajdziemy je przy placach zabaw czy boiskach. W ten sposób możemy połączyć wysiłek ze spacerem z dzieckiem czy z rodziną.

W grupie

Dla wielu czas spędzony w pojedynkę bywa stracony i wolą oni ćwiczyć w grupie. Dla nich proponujemy trochę inne sporty. Badminton to jedna z gier zespołowych, podczas których możemy spędzić czas na każdej otwartej przestrzeni, np. w parku czy ogrodzie. Wystarczą dwie osoby, choć można też grać parami, spędzając w ten sposób wspólnie popołudnie. Inną propozycją jest frisbee, dysk podawany w powietrzu pomiędzy grającymi osobami. Gra ta jest również polecana właścicielom psów. Kolejne opcje to oczywiście gra w piłkę nożną, koszykową czy siatkową. Wystarczy znaleźć w pobliżu boisko i zakupić lub pożyczyć piłkę.

Ruch to zdrowie, a ten na świeżym powietrzu niesie ze sobą dodatkowe zalety z racji przebywania na zewnątrz. Dzięki niemu wdychamy zapachy wiosny i cieszymy się słońcem. Dodatkowo możemy popracować nad kondycją, co przełoży się na sylwetkę i zminimalizuje ryzyko zachorowania na schorzenia cywilizacyjne, a także poprawi samopoczucie. Skorzystajmy z parków, boisk, ścieżek rowerowych i lasów.

Bez względu na wybrany rodzaj aktywności nie zapomnij o butelce wody. Muszynianka zapewni energię podczas sportowych zmagań.