Wakacyjna apteczka

By 5 lipca 2018KOBIETY

Wakacyjna apteczka powinna być pozycją obowiązkową na naszej liście wyjazdowej. Być może nie okaże się przydatna, ale lepiej nie ryzykować wyjazdu bez niej gdziekolwiek. Co takiego powinno się w niej znaleźć, abyśmy mogli spędzić urlopowy czas ze spokojną głową, przygotowani na wszystko?

Wakacje nie są czasem wolnym od choroby lub urazów. Właśnie dlatego powinniśmy mieć pod ręką apteczkę, która pomoże nam na szybkie działanie w przypadku drobnych dolegliwości. W podróżnej apteczce powinny znaleźć się wszystkie niezbędne rzeczy, niezależnie od tego czy będą to tabletki na ból gardła, czy krople żołądkowe. Jeśli zareagujesz wystarczająco szybko, możesz zapobiec infekcjom i rozwojowi choroby. Apteczka powinna być wyposażona pod kątem kraju i miejsca, do którego się udajemy, jak również schorzeń, na które szczególnie chętnie zapadają nasze dzieci lub my.

Oto co powinno znaleźć się w naszej apteczce:

• Zmiana klimatu lub wody może powodować biegunkę. Dlatego koniecznie zaopatrz się w tabletki z węglem. Pamiętaj, że osoba z tym problemem musi pić dużo wody mineralnej, aby się nie odwodnić. Bardzo ważne jest także to, by została w chłodnym miejscu, gdzie będzie mogła wypocząć.
• Twoja apteczka powinna być gotowa na wszelkiego rodzaju stłuczenia/zwichnięcia. Dlatego warto mieć ze sobą zimny kompres, bandaż elastyczny, wodę utlenioną czy maści zmniejszające obrzęk.
• W razie bólu gardła związanego z zimną wodą i chłodniejszym okresem w apteczce powinny znaleźć się tabletki do ssania lub soda oczyszczona, działająca przeciwobrzękowo.
• Przydadzą się również leki przeciwgorączkowe, w przypadku dzieci, powinny one być dostosowane do ich wieku.
• Nie zapomnijmy też o lekach przeciwbólowych, które przydadzą nam się w wielu sytuacjach.
• Do apteczki zapakujmy też środki przeciw insektom oraz ich ukąszeniom. Przydać może nam się również wapno, które stanowi środek przeciwalergiczny.
• Prawdziwą zmorą samochodowych podróży jest choroba lokomocyjna, dlatego warto mieć przy sobie tabletki łagodzące nieprzyjemne skutki jazdy samochodem.
• O tym, że na ostrym słońcu trzeba uważać, wiedzą wszyscy. Czasem jednak zdarzają się przypadki nieprzyjemnych poparzeń. Skóra jest zaczerwieniona i swędzi. W tym wypadku konieczne jest zastosowanie zimnego kompresu, chłodzącej pianki lub żelu. W razie bólu głowy pamiętajmy o zimnym kompresie i dużej ilości zimnych płynów.
• W apteczce nie powinno również zabraknąć leków, które nasze dziecko zażywa na co dzień.
• Przydać może się również termometr do sprawdzenia gorączki.
Już nie w apteczce, ale zawsze pod ręką – woda mineralna Muszynianka, która będzie chronić nasz organizm przed odwodnieniem i uzupełni brakujące pierwiastki!