Jak zacząć zdrowo żyć?

By 13 lutego 2019KOBIETY

Chcesz czuć się lepiej? Zacznij od drobnych nawyków, które mogą znacząco wpłynąć na twoje samopoczucie i zdrowie.

1. Niech twoja dieta będzie bogata w warzywa i owoce, które dostarczą organizmowi niezbędnych witamin. Zamiast trzech dużych posiłków zjedz pięć mniejszych. Pamiętaj o drugim śniadaniu i zdrowej przekąsce. Niech twoja dieta będzie zrównoważona i różnorodna. Jeśli masz problemy z dostępem do świeżych warzyw śmiało możesz sięgnąć po mrożonki i kiszonki.

2. Nie przesadzaj z węglowodanami. Dzięki regularnym posiłkom dostarczasz organizmowi niezbędnej dawki składników i energii. Jednak nie przejadaj się, ale i nie głodź. Postaw na węglowodany złożone, takie jak kasza, makaron czy zboża.

3. Niech Twoja dieta będzie bogata w zdrowe tłuszcze nienasycone, omega-3, znajdziemy je w tłustych rybach morskich, oliwie, oleju rzepakowym i orzechach. Umożliwiają one transport witamin A, D, E i K, których rozpuszczanie jest możliwe jedynie w tłuszczach. Są one potrzebne też do produkcji różnych enzymów i hormonów. Pamiętajmy o tym, że mózg żywi się glukozą i tłuszczem, więc nakarmmy go w odpowiedni sposób.

4. Dbaj o to, by produkty, które spożywasz były jak najmniej przetworzone.

5. Pij więcej wody. Choć wszyscy wiemy, że to, jak się czujemy w znacznej mierze zależy od sposobu twojego życia, diety i aktywności. Równie istotne jest również właściwe nawodnienie. Zadbajmy o regularne picie Muszynianki, która pozwoli nam uzupełnić mikroelementy. Regularne przyjmowanie wody poprawia samopoczucie, zapobiega bólom głowy czy problemom z koncentracją. Pamiętajmy, że wszystkie procesy zachodzące w ciele są zależne od wody. Począwszy od trawienia poprzez pracę mózgu.

6. Nie przesadzaj z cukrem.

7. Nie zapominaj o odpoczynku. Pośród chaosu znajdź czas na relaks, sen i odpoczynek. Znajdź chwilę tylko dla siebie, aby odpocząć, również po treningu. Pozwoli ci to na podładowanie zapasów energii. Uważnie słuchaj swojego ciała. Jeśli potrzebuje odpoczynku pozwól mu na to.

8. Aktywność fizyczna, doskonale wpływa na mózg i nasze ciało. Dzięki temu jesteśmy zdrowsze, mamy więcej energii i lepsze samopoczucie psychiczne. Pamiętajmy o tym, że podwyższanie poprzeczki jest motywujące, ale nie powinniśmy przesadzać.