Woda i pozytywne emocje – teoria Masaru Emoto

By 3 czerwca 2024DZIECKO, KOBIETY

Rola wody w życiu człowieka jest ogromna. Nasz organizm składa się z niej w ponad 70%. Dlatego tak ważne jest stałe jej uzupełnianie w naszym ciele. Chociaż nie jest składnikiem odżywczym, bez niej nie istniałoby życie. A co w niej wyjątkowego?  Mimo że woda jest najbardziej znaną i rozpowszechnioną substancją na ziemi  (i nie tylko na niej), jest jednocześnie najbardziej zagadkowym i stale badanym, przez naukowców, związkiem nieorganicznym. Odkryto między innymi, że woda gromadzi i przechowuje informacje – ma pamięć. 

 

 

 

 

Jak to możliwe?

Mimo że z chemicznego punktu widzenia pozostaje tylko wodą złożoną z tlenu i wodoru (H2O), to pod wpływem różnych czynników zewnętrznych zmienia się ułożenie jej cząsteczek oraz to jak do siebie przylegają, przez co sama woda się zmienia. Jak? 

Kiedy trafiłam na badania dr. Masaru Emoto, japońskiego naukowca i jego fotografie kryształów wody zmieniających się pod wpływem emocji, zmieniło się zupełnie moje postrzeganie tej życiodajnej substancji. Hipoteza japońskiego badacza, że „ludzkie emocje mają ogromny wpływ na wodę” i rezultaty jego doświadczeń są zdumiewające, wręcz niewiarygodne. W ciągu 12 lat swoich badań potwierdził, że woda może magazynować informacje, uczucia oraz stany świadomości i że reaguje na nasze myśli, oraz słowa. Dowiódł, że próbki wody poddane wcześniej pozytywnym słowom czy myślom krystalizują się zupełnie inaczej (przybierają piękne formy) od tych, które poddane zostały myśleniu negatywnemu (są po prostu brzydkie, nijakie).

Pochodzenie ma znaczenie! 

Masaru Emoto badał reakcję wody na miejsce, z którego pochodzi. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości. Krystaliczna struktura wody tworzy się wtedy, gdy jest ona wysokiej jakości, pochodzi z miejsca o cenionych walorach przyrodniczych, nieskażonych zanieczyszczeniami, a producent, który ją butelkuje, robi to z  poczuciem misji.  Nie trzeba daleko szukać.  To wszystko ma w sobie Muszynianka. To świetny przykład na to, co piszę w tym tekście i na teorię samego Masaru Emoto. 

eMOCje.

Informacje o wodzie dowodzą, jak wiele jest jeszcze do odkrycia w otaczającym nas świecie, a dla mnie są potwierdzeniem, że nasze ciała mają ogromne możliwości. Są nimi nasze eMOCje. Tak to nasza siła. Ciało nie kłamie! Dlatego, dbajmy o to, by negatywne emocje przekształcać w takie, które nam służą i, jak się okazuje, zmieniają świat dookoła nas na lepsze w dużo większym stopniu, niż jesteśmy o tym przekonani. 

Jeśli jesteś gotowy/a aby w lekki i szybki sposób zmienić swoje podświadome przekonania i sprawić by Twoje życie nabrało lekkości, stało się pełne entuzjazmu, a każdy dzień stał się przygodą, w której poznajesz siebie i odkrywasz swoje zasoby i talenty, zacznij już dziś od swoich emocji! 

Źródła:

  • Łubkowska, B. (2016). Rola wody w życiu człowieka i środowisku.
  • Filin, S. (2017). Niezwykłe właściwości zwykłej wody. Moment, 10(6), 12-65.
  • Twardowska, A. K. (2019). Pamięć wody (Doctoral dissertation).
  • Gibała-Kapecka, B. (2020). Dźwięk przestrzenny-poczucie otoczenia dźwiękiem: Źródło: B. Gibała-Kapecka, T. Kamisiński, T. Kapecki, O dźwięku, akustyce i hałasie w przestrzeni miasta, Kraków 2019. inAW Journal-Multidisciplinary Academic Magazine, 1(1).
  • Masaru Emoto, Woda. Obraz energii życia (2008)
  • https://www.flaska.pl/strukturyzacja-wody-TPS/pionierzy-badan-wody/dr-masaru-emoto

Agata Jeszke, psycholog, psychotrumatolog, facylitator metody PSYCH-K®. Ekspertka Akademii Zdrowia.