Pierwszy dzwonek

By 23 sierpnia 2018DZIECKO

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. Ostatnie wakacyjne dni mijają nieubłaganie. Pierwsze książki i zeszyty dziecka zaprzątają nam głowę i przygotowujemy je na wczesne wstawanie. Kolejny rok szkolny już za kilka dni! Co za tym idzie… nowe kartkówki, nowe wyzwania i cele. Przygotujmy się nie tylko materialnie, ale i fizycznie!

Początek roku szkolnego to czas bez większych obowiązków, dlatego warto wykorzystać go na wizyty kontrolne u lekarza. Oprócz tego, jeśli wcześniej nie przywiązywaliśmy do tego wagi, powinniśmy zacząć wyrabiać zdrowe nawyki każdego dnia! Na co jako rodzice musimy zwrócić uwagę? Zdrowe odżywianie to podstawa. Pyszne kanapki zamiast słodkich bułek, jabłko lub banan zamiast batonika. Szkoła jest idealnym miejscem, do wspierania odpowiednich nawyków. Jeśli będziemy o tym pamiętać każdego dnia, dla nas również stanie się to pożądaną rutyną. Dzięki temu nasze dziecko zdobędzie poprawne wzorce już na początku. Pamiętajmy także o odpowiedniej dawce wody każdego dnia, w odpowiednim nawodnieniu pomoże nam Muszynianka, naturalna woda mineralna.

Higiena. Czyli dbanie o czystość, mycie rąk, niewkładanie do buzi brudnych palców i szczotkowanie zębów dwa razy dziennie. Jeśli nasze dziecko ma jeszcze z tym problemy, nie zwlekajmy z dobrym przykładem. W szkole jest mnóstwo miejsc i sytuacji, w których dziecko będzie mogło się wykazać dbaniem o higienę.

Kondycja fizyczna. Mamy nadzieję, że nikomu nie przyszły do głowy bezpodstawne zwolnienia z lekcji WF-u! Powrót do ćwiczeń i gier zespołowych dobrze wpłynie na poprawę kondycji dziecka. Jeśli Twoja pociecha wyraża zainteresowanie, zapisz ją na dodatkowe zajęcia sportowe.

Jeśli chcesz wpływać prawidłowo na rozwój dziecka, zadbaj o jego rozwój, pamiętając o bardzo ważnej zasadzie. Nasza pociecha nie powinna mieć ani za dużo, ani za mało zajęć. Kiedy nie ma kontaktu z innymi dziećmi i nie uczestniczy aktywnie w zajęciach, pojawia się u niej uczucie nudy. Jeśli jednak zajęć jest za dużo, przysparza mu to niepotrzebnego stresu. Pamiętajmy, że w okresie rozwoju dziecko potrzebuje różnorodnych bodźców, ponieważ właśnie wtedy kształtuje się jego umysł. To czas, w którym najłatwiej nauczyć się nowego języka! Miejmy to na względzie, ale nie przesadźmy również z nadmiarem zajęć.