Nastolatek na siłowni?

By 25 września 2018MŁODZIEŻ

Kluby fitness cieszą się coraz większą popularnością również wśród młodzieży, która chce dbać o swój wygląd i kondycję. Od kiedy warto zachęcać nasze dziecko by chodziło na siłownię?

Trudno mówić o jednym właściwym wieku od którego można chodzić na siłownię. Jest to w znacznej mierze uzależnione od rozwoju dziecka, jego możliwości, czy chęci. Zazwyczaj za wiek graniczny uznaje się jednak 15 rok życia. Pierwsza wizyta w siłowni powinna być nie tylko okazją do poznania jej rozkładu, ale też spotkania z trenerem personalnym. To pod jego okiem dziecko wykona swój pierwszy trening. Trener personalny nie tylko udzieli niezbędnych wskazówek, pomoże też dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń. Poinformuje również, jakich ćwiczeń nie zaleca, żeby nie wpłynęły negatywnie na rozwój dziecka. Informacje dotyczące prawidłowego wykonywania ćwiczeń są niezbędne, aby nie doszło do kontuzji. Nastolatkowie mogą marzyć o tym, by zobaczyć efekty jak najszybciej i zwiększać liczbę powtórzeń, tymczasem niemniej istotna jest technika. Warto także zachować umiar, dzięki któremu nie doprowadzimy do przetrenowania organizmu. Pierwsze treningi na siłowni to także okazja do nauki prawidłowego oddychania oraz wyczucie poszczególnych grup mięśniowych. Kolejne wizyty to praca nad prawidłową techniką wykonywanych powtórzeń i poznawanie kolejnych rodzajów ćwiczeń.

Warto rozpocząć od ćwiczeń na ogólny rozwój mięśni. Następnie przejść do ćwiczeń na każdą z grup mięśniowych. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, będzie trzeba poświęcić nieco czasu, dlatego nasze dziecko powinno postawić na regularne treningi 2-3 razy w tygodniu. Dzięki siłowni i ćwiczeniom nasze dziecko uczy się cierpliwości oraz samozaparcia.

Odpowiednio dobrany trening przynosi korzyści dla zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia psychicznego i fizycznego. Nie zapominajmy jednak o prawidłowym nawodnieniu, w którym pomoże nam Muszynianka naturalna woda mineralna.