Aktywności dla dzieci

By 11 maja 2018MŁODZIEŻ

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią coraz chętniej będziemy wychodzić na zewnątrz, również z naszymi pociechami. Jak je zająć aktywnie, by się nie nudziły?

Tegoroczna zima raczej nas nie rozpieszczała, jeśli chodzi o ilość śniegu, dzieci nie mogły więc oddać się zimowym szaleństwom. Również z tego powodu przywitają one z radością wiosnę.

Hula-hoop

Wielkość koła należy dopasować do wzrostu dziecka, w przypadku dziecka o wzroście do 130 cm wystarczy koło o średnicy 60 cm, jeśli dziecko jest wyższe średnia powinna być większa. Hula-hoop można bawić na wiele sposobów, najbardziej znany to kręcenie go na tułowiu jeśli dzieci jest dwoje, można turlać do siebie hula-hoop na przemian lub rzucać je pionowo. W grę wchodzi też położenie go na ziemi i rzucanie do środka przedmiotami.

Skakanka

Wydawać by się mogło, że to tylko kawałek sznurka, tymczasem niesie ze sobą tyle radości… Dla wielu to niezapomniana zabawka dzieciństwa. Małe gabaryty sprawiają, że możemy zabrać ją praktycznie wszędzie. Choć początki bywają trudne, to jest to świetny sposób na to, by poprawić koordynację ruchową oraz porządnie się zmęczyć.

Hulajnoga/Rower

Czy może być coś lepszego niż wiatr we włosach? Ci, którzy raz tego spróbowali odpowiedzą, że nie. Dla małego dziecka hulajnoga będzie łatwiejsza do opanowania, zwłaszcza ta o trzech kołach. W sprzedaży dostępne są hulajnogi w różnym rozmiarze i o różnej wielkości kółek, dzięki czemu dostosujemy hulajnogę do dziecka w zależności od stopnia jego zaawansowania. Jeśli zdecydujemy się na rower, zapewne zaczniemy od rowerka czterokołowego. To świetny sposób na wzmocnienie mięśni dziecka oraz naukę koordynacji ruchowej i rozwijanie poczucia równowagi.

Badminton

Badminton to doskonała opcja sportowa zarówno dla dziecka, jak i dorosłego. Początki mogą być trudne, ale gdy już dziecko nauczy się trafiać w lotkę, gra przyniesie nam wiele frajdy. Dlatego bądźmy cierpliwi i przygotujmy dla naszego dziecka ćwiczenia wprowadzające, które pozwolą mu doskonalić technikę i celność.

Latawiec

Ta niedroga zabawka może przynieść sporo radości. Pierwsze próby mogą co prawda nie przynieść efektu w postaci szybującego latawca, ale z czasem będzie coraz łatwiej. Zadbajmy o to, by mieć wystarczającą przestrzeń, niezbędne są również dwie osoby, jedna z nich będzie trzymała latawiec dziobem do góry i biegła, a druga będzie rozwijała linkę i stała tyłem do wiatru.

Boule

Ta gra pochodzi z Francji i cieszy się tam powodzeniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Aby w nią zagrać potrzeba nam zestawu kul oraz utwardzanej powierzchni. Możemy grać w od 2 do 6 graczy. Rzucamy kulami, by znalazły się jak najbliżej kuli świnki, która wrzucona została w przestrzeń na początku gry. Można też przy pomocy swoich kul odpychać kule przeciwnika.