Składniki niezbędne dla mężczyzny

By 16 lipca 2018MĘŻCZYŹNI

Obecność witamin i minerałów w naszym organizmie jest niezbędne do jego prawidłowego działania. Na które z nich w sposób szczególny powinni zwracać uwagę mężczyźni?

Nasz organizm nie potrafi samodzielnie wyprodukować witamin oraz składników mineralnych, dlatego musimy zatroszczyć się o to, by dostarczyć je z zewnątrz. Możemy dostarczyć je z pożywieniem lub za pomocą suplementów diety. Oto spis najważniejszych składników.

Witamina A jest szczególnie istotna dla mężczyzn, ponieważ zapobiega łysieniu oraz przerzedzaniu się włosów, dba również o wygląd skóry oraz jej kondycję. To ona wpływa też na zdrowe zęby i kości. Znajdziemy ją w mleku, jajkach, rybach, marchewce, sałacie czy pomarańczach. Witaminy z grupy B dbają o układ krążenia i układ nerwowy. Pomagają również zamienić węglowodany na energię. A do tego ułatwiają wytwarzanie czerwonych krwinek. Znajdziemy je w mleku, wątróbce, wieprzowinie, płatkach owsianych, orzechach oraz produktach zbożowych. Aby zachować młodą cerę zaopatrzmy się w witaminę C, która wygładza cerę, dba również o zdrową psychikę oraz wzmacnia odporność. To ona jest również odpowiedzialna za gojenie ran, również tych po goleniu. Znajdziemy ją w zielonych warzywach liściastych.

Kolejny niezbędny zestaw witamin to witamina D, która zapewnia prawidłowe działanie systemu nerwowego i serca, reguluje też ilość wapnia w organizmie. Znajdziemy ją w tłustych rybach, tranie, mleku i jaja. Produkcję witaminy D w naszym organizmie pobudza również słońce. Duże znaczenie dla naszego organizmu ma również witamina E, która zapobiega chorobom układu krążenia oraz pomaga leczyć rany. Znajdziemy ją w olejach roślinnych, pieczywie razowym, orzechach oraz pomidorach. Równie istotne dla działania naszego organizmu są również składniki mineralne takie jak sód, potas, czy wapń, które wpływają na działanie naszego serca, czy regulują gospodarkę wodną organizmu. Dlatego nie zapomnijmy o dziennej dawce naturalnej wody mineralnej Muszynianka.