Jak spędzić wakacje aktywnie?

By 12 czerwca 2019MĘŻCZYŹNI

Planujesz leniwe wakacje, ale nie chcesz całkowicie rezygnować z aktywności? A może w Twoich urlopowych planach nie zabraknie sportu, jednak chcesz wykorzystać każdą okazję do tego, by jeszcze więcej się ruszać? Podpowiadamy jak to zrobić.

Wcale nie musisz się przemęczać, by Twoje wakacje były bardziej aktywne. Czasami wystarczy kilka małych kroków, by coś zmienić. Nie musisz spędzać całych wakacji na bieżni, by szybciej poprawić zarówno kondycję, jak i wygląd sylwetki.

Licz kroki
W czasie zwiedzania nie musisz pędzić od jednego zabytku do drugiego, zwłaszcza jeśli są z Tobą dzieci. Do zwiększenia aktywności wystarczy, że postawisz sobie za cel zrobienie jak największej ilości kroków. Zamiast podróżować samochodem lub komunikacją miejską, może warto przespacerować się? Zwłaszcza jeśli dana atrakcja jest dość niedaleko. Zwiedzanie pieszo pozwoli spalić nawet 300 kalorii. Aby się zmobilizować i czerpać z tego przyjemność, można zainstalować w telefonie licznik kroków i pobijać rekordy. Miasto zwiedzać można także na rowerze. Jeśli wakacje spędzasz w górach, możesz wybrać trudniejszy lub dłuższy niż dotąd szlak.

Poznaj miejscowe siłownie
Jeśli nie chcesz zaniedbać wypracowanych w ciągu roku efektów, warto sprawdzić, czy w okolicy nie znajduje się jakiś klub fitness. Bardzo często pierwsze wejście do takiej placówki jest darmowe, więc dlaczego nie skorzystać? Zawsze możesz też uwzględnić w swoim planie odpoczynku czas na sport na świeżym powietrzu lub wykorzystać siłownię zewnętrzną. Najlepiej zrobić to rano, kiedy inni jeszcze śpią. W ten sposób nie będziesz musiał wybierać aktywność – czy czas wspólnie spędzony z rodziną lub przyjaciółmi. Spokojnie poświęcisz też pozostałą część dnia na odpoczynek bez wyrzutów sumienia.

Wakacje to też doskonały czas na to, by poznać nowe formy aktywności, np. rolki, wspinaczka czy liczne sporty wodne. Dobra pogoda sprzyja aktywności i odkryciu nowej pasji. Aktywny urlop pozwoli na wypoczynek i powrót z większą pasją do pracy. Nie zapomnij o właściwym nawodnieniu, które stanowi klucz do bezpiecznej aktywności. Sięgaj po Muszyniankę, która nawodni ciało i dostarczy mu niezbędnych składników mineralnych.