Sposoby na wiosenne przeziębienie

By 13 marca 2019KOBIETY

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym nietrudno o przeziębienie, zwłaszcza, że coraz śmielej zaczynamy ubierać lżejsze ubrania. Jak poradzić sobie z objawami przeziębienia?

Często czujemy, że „coś” nas bierze, kichamy, kaszlemy i czujemy się osłabione. Nie należy tego lekceważyć. Przeziębienie może i nie należy do poważnych chorób, ale może uprzykrzyć nam życie. Jeśli chcemy szybko się go pozbyć jest kilka sposobów. Możemy na przykład postawić bańki, które pobudzają układ odpornościowy. Aby nawilżyć podrażnioną śluzówkę gardła oraz udrożnić nos warto zastosować inhalacje z użyciem olejków eterycznych. Możemy też dodać kilka kropli olejku do naszej kąpieli oraz zastosować roztwór soli morskiej, który nawilży śluzówkę i nie obkurcza naczyń krwionośnych.

Podczas choroby warto ograniczyć wysiłek fizyczny, dzięki czemu nasz organizm będzie w stanie skupić się na zwalczaniu infekcji. Na ile to możliwe spędźmy czas w łóżku odpoczywając. Pomoże też ciepła herbata z sokiem malinowym albo napar lipowy. Działa on napotnie i rozgrzewająco. Jeśli męczy nas chrypka, kaszel i ból gardła, to pomoże nam płukanie gardła naparem z rumianku albo roztworem soli. Możemy sięgnąć również po miód, który działa bakteriobójczo. Warto sięgać także po płukanki, które zmniejszają przekrwienie śluzówki. Możemy dodać go do herbaty, podobne działanie ma również imbir. Nie zapomnijmy też o regularnym oczyszczaniu nosa z zalegającej wydzieliny. Sięgajmy też po rozgrzewające herbatki z lipy, które działają napotnie i sprzyjają obniżeniu temperatury ciała. Śmiało możemy sięgać też po Muszyniankę. Postawmy na odpoczynek w ciepłym pomieszczeniu pod kocem.