Jak pić wodę, aby prawidłowo się nawodnić?

Woda jest niezbędna, by nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Codziennie przy umiarkowanej aktywności fizycznej tracimy jej około 2,5 litra. Lekarze i dietetycy biją na alarm, by pic wodę każdego dnia.

Nasze ciało składa się w około 70 % z wody. Dzieci posiadają jej więcej niż dorośli, a mężczyźni więcej niż kobiety. Woda jest kluczowa do przeprowadzenia większości reakcji, które zachodzą w organizmie, a dodatkowo sprawia, że nasze ciało jest odpowiednio jędrne, a to głównie dlatego, że jej dużą ilość zawierają mięśnie.

Występuje we wszystkich tkankach organizmu, bierze udział w transporcie tlenu, umożliwia pozbywanie się toksyn, jest niezbędna w procesie wchłaniania w jelitach – po prostu jest niezbędna do życia.

Występują pewne zasady picia wody, które pozwolą na lepsze nawodnienie, poprawią cerę oraz samopoczucie.

  • Wypijaj minimum 2 litry wody dziennie (np. takiej jak Muszynianka, która uzupełni Twój organizm w niezbędne minerały)
  • Pij wodę systematycznie przez cały dzień
  • Wodę pij 30 minut przed posiłkiem oraz 2 godziny po nim
  • Pij wodę zaraz po przebudzeniu
  • Do wody dodaj swoje ulubione dodatki, Muszynianka smakuje równie pysznie z lodem i cytryną

Woda jest na tyle ważna w naszym organizmie, że jesteśmy w stanie wytrzymać bez niej tylko 7 dni.

Jak rozpoznać odwodnienie?

Do odwodnienia może dojść z dwóch przyczyn. Albo spożywamy zbyt mało płynów, albo zbyt dużo ich wydalamy, taka sytuacja ma miejsce głównie podczas infekcji lub gorączki. Odwodnienie powoduje osłabienie organizmu oraz kumulacje toksyn w organizmie.

Pierwszym z symptomów odwodnienia jest uczucie pragnienia, które należy szybko zaspokoić. Suchość w ustach, to oznaka zmniejszonej produkcji śliny, na skutek zbyt małej ilości wody w organizmie, dlatego bez zastanowienia powinniśmy w takiej sytuacji sięgnąć po coś do picia.

Wybieraj wodę!

Woda jest kluczowa jeśli chodzi o nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne, dlatego pij ją regularnie przez cały dzień, od momentu przebudzenia się. Wybieraj bogatą w minerały tj. Muszynianka!